25 – 26 Mart 2017 / Bursa Suuçtu Şelalesi’ne Kampa Gidiyoruz

25-26 Mart 2017 tarihlerinde Bursa Mustafakemalpaşa Suuçtu Şelalesi ve Şapşı şelalesi ile yürüyüş yolumuzdaki 2 şelale ile birlikte toplam 4 şelale göreceğiz. Etkinliğimiz, çadır konaklamalı yapılacak olup, cennetten bir köşede, kamp yapacağız.

Faaliyetimiz Cumartesi günü M.K.Paşa Suuçtu şelalesinde kampımızı atarak başlayacak. 38 metre’den dökülen su, mevsim olarak en yoğun aktığı zaman. Görsel yönden çok güzel, fotoğraf makinanızı ve tripod’unuzu yanınızda getirmeyi unutmayın! Gün içinde şelaleye yakın yerde bulunan Tümbüldek kaplıcalarında bulunan küçük havuzlarda, ayaklarımızı kaplıca suyunda yıkayacağız.
Akşam kamp alanımızda, ateş başında sohbet edeceğiz.
Pazar günü 07:00’da kalk,kahvaltı ve çadırlarımızı toplayıp, 08:30’da şelaleye yakın yerde bulunan, Muradiye sarnıç köyünde çay içip, yürüyüşe başlayacağız. Parkurumuz yaklaşık 11 km, parkur üzerinde 2 adet şelale mevcut. Yemek molasını Dağ pınarı şelalelerin olduğu yerde vereceğiz, fotoğraf çekmek için zamanımız olacak. Parkur’un sonuna doğru Şapşı şelalesi ve kısa bir yürüyüşten sonra Şapçı köyünde faaliyetimizi tamamlayacağız. Daha ne olsun? Keyfiniz bol olsun…

Suuçtu, Çataldağ mevkiinde Bursa M.K.Paşa ilçesine bağlı, Karadere üzerinde 38 m yükseklikten akan bir şelaledir. Su Uçtu, etrafını saran kayın, meşe, çam, alfat ağaçlarıyla da tam bir oksijen deposu niteliğindedir. Bu şelale zamanında bir fay hattının çökmesi sonucunda oluşmuştur. Dört mevsim ayrı renkleri barındıran doğal manzarasıyla bizleri kendine hayran bırakacak olan bu şelalenin rakımı 464 metredir. Yakınlarında dururken yüzünüze çarpan su damlacıkları bu şelalenin isminin nereden geldiğini sizlere anlatır cinsten. Gürül gürül sesiyle doğayla bir bütünlük oluşturur…

Bilgi ve başvuru: Hafize Yiğit:532.777 07 92

Aracımız 25 Mart Cuma gecesi saat 00.30’da Karşıyaka iskeleden , saat 00.45’de Konak viyadük al-tından saat 01.00 de Ege Üniversitesi kampüsünden hareket edecektir.

27 Mart Pazar gecesi en geç saat 23.00’de İzmir’de olmayı planlıyoruz.

Etkinlik Ücreti 90 TL. olup, etkinliğe katılmak isteyenlerin, 50 TL kaparoyu elden kulübe yatırmaları gerekiyor