26 – 27 Mayıs 2018 / Bursa Karacabey Longoz Ormanlarında Kamp ve Yürüyüş

Merhaba sevgili Olympos’lular,

26-27 Mayıs tarihlerinde, Bursa Karacabey Longoz Ormanları, diğer adıyla Su Basar Ormanları’nda kampa gidiyoruz. Cumartesi günü çadırlarımızı kurduktan sonra, kestane ve ıhlamur ağaçlarının bulunduğu Karadağ’da yaklaşık 13 km. yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün sonunda ayı barınağında ki ev sahiplerini görüp, kamp alanına geçiyoruz. Eşsiz manzarası ve sahip olduğu yüzlerce canlı türü ile tanışıyoruz ve kamp alanımızda ateş yakıp, eğleniyoruz. (Yiyecek, içecek daha önceden temin edilmeli, herkesin yanında getirmelidir)
Pazar günü kahvaltıdan sonra, bol miktarda nilüfer çiçeklerinin bulunduğu Marmara denizi kıyısına iniyoruz. Burada görsel çiçek şöleni olacağı için fotoğraf makinalarımızı yanımıza almayı unutmayınız. Deniz kenarında bulunan Yeniköy de lokanta ve restaurantlar da yemek yiyebilirsiniz. İzmir’e dönüş saatimiz, Pazar günü saat 18:00. En geç saat 23.00’de İzmir olmayı planlıyoruz.
Bursa ilinde yer alan Karacabey Longoz Ormanları Türkiye’de varlığı bilinen 4 longoz ormanlarından biri olma özelliğine sahiptir. Diğer adıyla su basar ormanları eşsiz manzarası ve sahip olduğu binlerce canlı türü ile yakın zamanda keşfedilmiş saklı bir cennettir. Sulak bir alan olan Karacabey longoz ormanları her mevsim farklı renk ve canlılara ev sahipliği yapmaktadır. Sonbahar ve kış aylarında sular altından muhteşem bir güzellik oluştururken, yaz aylarında sular çekilince yemyeşil bir örtü ile kaplanmaktadır. Karacabey longoz ormanlarında 217 farklı kuş türü, yabani yılkı atları ve nilüfer çiçekleri ile birlikte çok sayıda bitki türü bulunmaktadır.

Faaliyetimiz için, 25 Mayıs cuma akşamı yola çıkacağız. Aracımız cumayı cumartesiye bağlayan gece, saat 00.15’te Girne Caddesinden geçerek, saat 00.30’da Karşıyaka iskeleden (iskele – anıt arasında, otobüslerin durabileceği bir noktadan), saat 00.45’de Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden , saat 01.00 da ise Ege Üniversitesi kampüsünden hareket edecektir. Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.

Not:Önkayıt ile aracımız dolmuştur. Yedek Liste Alınmaktadır. İlginize teşekkür ederiz.

Bilgi ve rezervasyon Hafize Yiğit : 532 777 07 92

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….