26 – 27 Şubat 2022 / Karya Yolunda Yürüyeceğiz

Merhaba sevgili Olympos ailesi,
26-27 şubat’ta , Karya Yolu ‘nun, Bozburun – Çomçalık – Söğüt ve Serçe Limanı – Loryma – Bozuk Kale – Serçe Limanı rotalarını yürüyeceğiz.
Faaliyetimiz için, 25 şubat Cuma gecesi İzmir’den yola çıkacağız. 27 şubat Pazar gecesi en geç saat 23.00’de İzmir de olmayı planlıyoruz. Araç güzergahımız ve saatler, katılımcı arkadaşlara whatshap gruptan ayrıca bildirilecektir.
Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.
Yol ücreti katılımcı sayısına göre aramızda paylaşılacak olup, gelmek isteyenler, elden 200 TL kapora ödeyerek kayıt yaptırabilir.
Yürüyüş Detayı Aşağıdadır.
Bozburun – Çomçalık – Söğüt
Tarih :26 Şubat 2022 Cumartesi
Hareket Saati :08.30
Mesafe :11 Km
Zorluk : Orta (Doğa Yürüyüşçüleri için)
Rota Bilgisi:
Marmaris buluşma noktasından hareket edilerek Bozburun Mahallesinde parkur başlangıç noktasında araçtan inilip gerekli hazırlıklar yapılacaktır. Karia yolu rotası işaretlerini takip ederek ilerleyecek bir süre sonra deniz kenarı patikalarından İnce Burun Koyunda taş ev kalıntıları olan koyda kahve molası vereceğiz. Mola sonrası Çomçalık tepesi eteklerinden geçerek Dar Boğaz burnuna gideceğiz. Yer yer inişli ve çıkışlı patikalarda yürürken, bol manzaralar eşliğinde yapacağımız yürüyüş ile Dar Boğaz Burnundan yükselerek Çomçalık tepesine ulaşacağız. Burada verilecek yemek molası sonrasında, patikaları takip ederek Söğüt Koyunun eşsiz manzarası eşliğinde Keçibükü mevkiine ulaşıp, deniz kenarı patikaların-dan Cumhuriyet Mahallesine ulaşıp Söğüt’te bizi bekleyen aracımıza ulaşarak faaliyetimizi sonlandıracağız. Faaliyetimiz süresince Kiseli Adası, Kızıl Adası, Zeytin Adası ve Söğüt Adalarını, Bozburun Koyu, İnce Burun Koyu ve Söğüt Koylarını göreceğiz.

Serçe Limanı – Loryma – Bozuk Kale – Serçe Limanı
Tarih :27 Şubat 2022 Pazar
Hareket Saati :08.30
Mesafe :15 Km
Zorluk : Zor (Doğa Yürüyüşçüleri için)
Rota Bilgisi:
Marmaris buluşma noktasından hareket edilerek Taşlıca Mahallesinde Serçe Koyunda başlangıç noktasında araçtan inilip gerekli hazırlıklar yapılacaktır. Karia yolu rotası işaretlerini takip ederek Serçe Koyu manzarası eşliğinde ilerleyeceğiz. Taşlık Patikalarda yükselerek Korsan koyunu görecek ve Sulubelen Tepesinden geçerek Bozuk Liman Koyu’na ulaşarak Loryma’da mola vereceğiz. Kale Burnunda bulunan Bozukkale Kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Ziyaret sonrası aynı patikalardan Loryma’ya döneceğiz. Yemek molası sonrası dik bir çıkışla Pilav tepesine çıkarak patikaları takip edeceğiz ve yol üzerinde bizi bekleyen aracımıza ulaşarak faaliyetimizi sonlandıracağız. Faaliyetimiz süresince Çatal Adalarını, Serçe Koyu, Korsan Koyu ve Bozuk Liman Koylarını göreceğiz. Hava şartları uygun olması durumunda Bozukkaleden Rodos Adası görülebilmektedir

Gelirken, hoşgörünüzü getirmeyi unutmayın lütfen.
Bilgi ve başvuru: Beyza Fincan tel: 539 923 42 45
Sevgiyle, dostlukla, kalın….
Önemli Uyarılar
Denize girmeyi düşünenler , malzemelerini getirmeyi unutmasınlar.
Yürüyüşümüzde mutlaka suyunuz ve öğle yemeği için yiyeceğiniz yanınızda olmalıdır.
Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz..
Yürüyüşe katılan kişiler, çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler tercih etmelidir. Olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız.
Yanınızda mutlaka yedek t-shirt , yedek çorap ve yağmurluğunuz olmalıdır.
Yürüyüşlerde bileği saran altı kaymayan, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bot giymeniz önemlidir.
Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir.
Yürüyüşlerde baton kullanmanız, yürüyüşünüzün daha rahat ve konforlu olmasını sağlar.
Yürüyüşlerimizde rehberler tek yetkilidir. Rehberin ve artçının uyarılarına kesinlikle uyulmalıdır.
Yürüyüş süresince çevreye zarar verici hiçbir şey yapılmaz. Çöp bırakılmaz.
Yürüyüş süresince kesinlikle alkollü içecek ve sigara kullanılmaz.