26 Ağustos – 7 Eylül 2023 / Artvin Yaylaları / Kaçkar ve Marsis Dağları

Merhaba sevgili Olympos’lular,
Alpleri aratmayacak güzellikte doğaya sahip, yine çok beklenen bir masal diyarına gidiyoruz.
26 Ağustos -2 Eylül tarihlerinde Artvin Yaylalarına, devamında da, 2-7 Eylül tarihlerinde Kaçkar ve Marsis Dağlarına gidiyoruz.
İsterseniz sadece yayla kısmına katılabilir, isterseniz sadece dağlar kısmına katılabilir ya da her ikisine de katılabilirsiniz.
Daha önceki Artvin Yaylalarına gelenler yanılmasın, bu programda ilk kez gideceğimiz, çok yer var. Aynı yerler olsa bile, asla bıkılmayacak bir cennete yolculuk yapacağız.
Yayla programımızda neler mi var, Tortum şelalesi, Yusufeli Barajı , Artvin Deriner barajı , Ardanuç Cehennem deresi kanyonu, Şavşat, Boselta Yaylası, Sakorya Yaylası, Maden köyü, Arsiyan yaylası, yüzen adalar, Boğa gölü ve Davar gölü, Şavşat Karagöl, Tibet kilisesi, Yavuzköy seyir terası , Düzenli köyü, Avcala Yaylası, Hanlı yaylası, Meydancık, Taşköprü, Mısırlı köyü, Curipira Yaylası , yeşil yoldan Macahel, Maral şelalesi, Borçka Karagöl, Arhavi Çifte Köprüler, Fındıklı…. Kısacası doya doya Artvin’in doğasına konuk oluyoruz.
Yayla programımız, 2 Eylül ‘de Fındıklı’da bitiyor. Kahvaltı sonrasında İzmir’e dönecek arkadaşlarımıza veda ediyoruz. Kaçkar Marsis Dağları için, İzmir’den yeni katılacak arkadaşlarla buluşuyoruz ve aynı gün, 2 Eylül Cumartesi akşamı Sırt Yaylasına çıkıyoruz. Burada çadırlarımızda konaklayacağız.
Marsis ve Kaçkar zirve faaliyetleri sonrasında ise 7 Eylül ‘de İzmir’e döneceğiz.
Bu doğa harikası yerleri görmek, hissetmek, içinde olmak, yürümek istiyorsanız, öncelikle mutlaka bizlere haber vererek, uçak ya da otobüs biletinizi alınız. Araç kontenjanımız dolduğunda, kayıtlar bitecektir. Erzurum’a dileyenler otobüsle, dileyenler trenle, dileyenler uçakla gelebilir.
26 Ağustos cumartesi akşamı Erzurum’da buluşuyoruz.
Dönüşümüz ise 2 Eylül cumartesi akşamı Trabzon’dan olacaktır.
Marsis ve Kaçkar Dağlarına gelecek arkadaşlarla 2 Eylül cumartesi sabahı Fındıklı’da buluşacağız.
Dağa gidecek ekibin dönüşü ise 7 Eylül Perşembe akşamı Trabzon’dan olacaktır.
Bilgi ve iletişim Hafize Yiğit tel :532.777 07 92
Sevgiyle, dostlukla, kalın….