28 – 29 Temmuz 2018 / Yuvarlakçay-Saklıkent-Yakapark ve Toparlar Kanyonuna Gidiyoruz.

28 Temmuz cumartesi günü sabah erken saatlerde cennetten bir köşe Yuvarlakçay’da olacağız. Sabah kahvaltımızı Yuvarlakçay’da yaptıktan sonra, Yuvarlakçayın buz gibi sularının tadını çıkaracağız.

Öğle saatlerinde buradan Saklıkent’e geçeceğiz.
Saklıkent Kanyonu, dünyada eşine az rastlanır, mutlaka görülmesi gereken bir doğa harikasıdır. Türkiye`nin en büyük kanyonu olma özelliğini taşıyan Saklıkent, dar ve uzunluğu 18 km civarındadır.

Burada dileyenlerle mini bir rafting yapacağız. (extra)

Akşam Yakapark’ta olacağız. Buz gibi su kaynaklarının muhteşem doğa ile buluştuğu bir yeryüzü cennetidir Yakapark. Cumartesi günü akşam su sesinin eşliğinde, uyku tulumlarımızla ile Yakapark’taki sedirlerde uyuyacağız.

2.Gün (29 Temmuz pazar) :
Sabah kahvaltımızı Yakapark’ta yaptıktan sonra, buradan ayrılıyoruz. Önce Tlos Antik Kentine , sonra da Toparlar Kanyonuna gidiyoruz. Toparlar Kanyonunda su içinde kanyon boyunca yürüyüş yapacağız.

Tlos Antik Kenti Xanthos, Patara, Pinara, Olympos ve Myra gibi birliğin üç oy hakkına sahip en büyük altı şehrinden biri kabul edilmiştir.

Tlos yerleşiminin başka hiçbir Likya kentinde olmadığı kadar geniş bir coğrafyaya yayıldığı anlaşı-lır ki, bundan dolayı Hitit kaynaklarında Tlos için “şehir” yerine “ülke” ifadesi kullanılmıştır. Ele geçen yazıtlardan antik kentin çok sayıda semt ve mahallelerden oluştuğu, çevresinde ise merkeze bağlı pek çok köy yerleşiminin bulunduğu bilinmektedir Tlos’un kuruluş efsanesi de Hellen mitos-larına dayandırılmış ve Tlos kent adının Tremilus ile Praksidike’nin dört oğlundan biri olan “Tloos”dan geldiğine inanılmıştır.

Bilgi ve başvuru: Hafize Yiğit:532.777 07 92

Aracımız, 27 Temmuz cuma gecesi Konak’ta, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 23.45’de, Smyrna Meydanından 23,55’de, Karşıyaka Girne Caddesinden saat 24.10’da, sonra Karşıyaka iskeleden (iskele – anıt arasında, otobüslerin durabileceği bir noktadan), saat 24.20’de, ve en son Bornova Ege Üniversitesi kampüsten saat 00.40’da hareket edecektir.

29 Haziran pazar gecesi en gec saat 23.00’de Izmir’de olmayı planlıyoruz.

Etkinlik Ücretimiz, 120.-TL. olup, etkinliğe katılmak isteyenlerin, 50 TL kaporayı elden kulübe yatırmaları gerekiyor.

Tlos Antik kenti için müze kartınızı almayı unutmayınız.

Ayrıca mayo, havlu, terlik, suda kullanabileceğiniz altı kaymayan sandalet, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, küçük sırt çantası , gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayınız.