29 – 30 Nisan – 1 Mayıs 2017 / Melen Çayında Rafting&Ağva&Odayeri Yaylası

Merhaba Olympos’lular,
29 -30 Nisan-1 Mayıs tarihinde cennetten bir köşe olan Ağva’ya, Melen Çayına, Torkul Göletine, Düzce’nin mükemmel yaylalarından Odayeri Yaylasına gidiyoruz.

Programımız aşağıda olup, 28 Nisan Cuma akşamı yola çıkacağız. Aracımız, saat 21.00’de Karşıyaka iskeleden, saat 21.15 de Konak viyadük altından, saat 21.30’da ise Bornova kampüsten hareket edecektir. Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.

Program
1.Gün (29 Nisan cumartesi) Sabah erken saatlerde doğa harikası Hacıllı’da olacağız. Burası doğanın göbeğinde bir yer ve alışveriş imkanı yok. Sabah kahvaltımızı burada, evden getirdiklerimiz ile yapacağız. Burada kısa bir tur yaptıktan sonra, Ağva’ya geçeceğiz.

Ağva, Latince “iki dere arasına kurulmuş köy” ve “su” anlamına geliyor. İstanbul’un kuzeyinde, Göksu ve Yeşilçay derelerinin ortasında bir sahil kasabası. Yeşilçay balıkçı teknelerinin mekânı. Göksu kıyısında ise oteller var. Derelerde kano veya deniz bisikleti ile gezinti yapılabiliyor. Burada öncelikle minik tekneler ile nehirdeki turumuzu yapacağız. Daha sonra da Ağva’ya çok yakın mesafede, Kilimli’de çok keyifli, mini bir yürüyüş yapacağız.Herkesin katılabileceği, fazla uzun olmayan, çok keyifli bir yürüyüş olacak. Akşam ise Akçakoca yakınlarındaki, yine doğada, dere kenarındaki tesiste konaklayacağız. Burada bazı arkadaşlar pansiyonda, bazıları da çadırda kalacak.Bu tesiste yemek imkanı vardır.

2.Gün (30 Nisan Pazar) Sabah kahvaltımızı kaldığımız tesiste yapacağız. Daha sonra Cumayeri, Dokuzdeğirmen Köyüne gideceğiz. Burada Melen çayında rafting yapacağız. (Extra) Raftingden sonrası akşam yemeğimizi de burada yiyoruz ve sonra, buradan ayrılıyoruz. Akşam Odayeri Yaylası’nda konaklayacağız. Burada da bazı arkadaşlar pansiyonda, bazıları da çadırda kalacak. Bu pansiyonda kahvaltı ya da yemek imkanı yok. Herkes önceden alışverişini yapmalı. Pişirilecek yiyecekler alınabilir. Yaylada ateş olacak.
3. Gün (pazartesi) Yaylada kendi imkanlarımızla kahvaltımızı yaptıktan sonra,Yayla da bir tur yapıp , yürüyerek ya da bulabilirsek traktör ile Torkul Göletine gideceğiz.

1 Mayıs Pazartesi gecesi en geç saat 23.00’de İzmir’de olmayı planlıyoruz.
Bu etkinliğimiz için yol ücreti, Akçakoca’da kahvaltı ve 2 gece pansiyon konaklama dahil 250 TL.dir. Çadırda kalmak isteyenler için ise , yol ve yine Akçakoca’da kahvaltı ve çadır yeri kirası dahil 175 TL. olup, etkinliğe katılmak isteyenlerin, 100 TL kaparoyu elden kulübe yatırmaları gerekiyor.

Faaliyetimizde pansiyonda kalmak isteyenlerin kesinlikle lüx beklentileri olmasın. Akçakoca’da ve Odayeri Yaylasında konaklayacağımız pansiyonlar, doğası mükemmel, küçük, şirin, imkanları kısıtlı ama temiz yerler. Pansiyonların kapasitesini iyi kullanma adına, bayanlar erkekler ayrı ayrı kalacak.

Not: Bu faaliyet için uyku tulumu, çadır , mat ve kafa lambası almayı unutmamalısınız.Uyku tulumu, çadır, ve mat ihtiyacı olanlara kulüpten malzeme temin edilir.

Ayrıca mayo, havlu, terlik, rahat yürüyüş giysisi, suda kullanabileceğiniz altı kaymayan sandalet, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, küçük sırt çantası , uzun kollu ve kalın giysiler,
yedek ayakkabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayınız.

Bilgi ve rezervasyon Hafize Yiğit tel: 532 777 07 92