3 Mart 2019 / Priene Z Yolu Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, yıllık proramımızda değişiklik yapmak zorunda kaldık. 3 Mart Pazar günü, Priene Z Yolu parkurunda yürüyeceğiz.
Yürüyüşümüze Söke yakınlarındaki Priene Antik kentinden başlayacağız. Sonra da Z Yolu olarak bilinen yoldan, Söke Ovasının , Didim Körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde Samson Dağlarının sırtına çıkacağız. Yürüyüşümüz , bir süre yatay olarak devam edecek ve Nallıca Yaylasından geçererek Davutlar’a ineceğiz.
Bu haftaki yürüyüşümüz biraz uzun ve zor bir yürüyüş olmakla birlikte, çok özel, muhteşem bir parkurdur. Daha önce hiç yürüyüşe katılmamış kişiler için uygun değildir. Ancak düzenli yürüyüşe katılan A grubu rahatlıkla yürüyebilir.

Yürüyüş rotamızda, telefonlar Yunan adalarındaki operatörler ile iletişime geçtiğinden, telefon ayarlarınızı kontrol etmeyi unutmayınız.

Kahvaltımızı Güllübahçe’de kendi getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz doğada, yine kendi getirdiklerimiz ile olacaktır. Bu hafta özellikle, kesinlikle ateş yakılmayacaktır. Yemek organizasyonunu önceden yapmalısınız.

Servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.20’da Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den geçerek , Smyrna Meydanı ve Folkart meydanı’ndan geçerek Konak’a devam edecektir.
2.aracımız, Bornova Hükümet Konağından saat 07.20’de hareket edecek olup, Özkanlar-Çamkıran- Bornova öğretmenevi – Folkart meydanı’ndan geçerek Konak’a devam edecektir.

Araçlarımız ,Konak’ta, Konak Pıer-iskele arasındaki otobüs duraklarından saat 07’45’de hareket ede-cek olup , daha sonra varyant-Üçyol-Karabağlar-Gaziemir yolu ile devam edecektir.

Yeterli çoğunluk olursa, aracımızın biri Güzelyalı sahili, Üçkuyular üzeri devam edecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim:Bayram Ünlükoç Tel: 532 234 60 49

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kay-bedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.