30 Ağustos – 4 Eylül 2017 / Yerköprü Şelalesi- Mersin-Köprülü Kanyonda Rafting

Merhaba sevgili Olympos’lular,
Bayramda, yani 30 Ağustos-4 Eylül 2017 tarihlerinde pek çok kişinin beklediği muhteşem Yerköprü Şelalesi’ne, Mersin çevresini keşfe ve Köprülü Kanyona raftinge gidiyoruz.

Etkinlik Programı :
1.Gün (30 Ağustos Çarşamba):Ermenek ‘e varış. Çadırların kurulması. (O tarihte müsait olursa, dileyenler belediye konukevinde kalabilir.) Daha sonra Turkuaz gölde tekne turu ve havuzda yüzme. Kentin tarihi yerlerini ve çarşısını gezme

2.Gün (31 Ağustos perşembe ) :Ermenek Konukevinde kahvaltı sonrası, Yer Köprü Şelalalesine hareket. Daha sonra Silifke Kalesi, Roma Sarnıcı ve akşam Taşucunda teknede uyku tulumları ile konaklama

3.Gün (1 Eylül cuma) : Taşucu tekne turu (Boğsak- Barbaros koyu- Dana adası- Tisan korsan koyu), akşam yine Taşucunda teknede konaklama

4.Gün (2 Eylül cumartesi ) : Kızkalesi, Kanlıdivane, Aydıncık Gilindire Mağarası , Vakit kalırsa Cennet, Cehennem Mağaraları. Akşam Anamur’da Ünlüselek Otelin kamp alanında konaklama . (Önceden bildirmek koşuluyla, çadır kurmak istemeyenler, sınırlı sayıdaki localarda kalabilir)

5.Gün (3 Eylül Pazar) : . Anamuryum Antik kenti ziyaret. Manure Kalesi. Daha sonra Antalya’ya hareket. Yolda Dim çayı ve Kurşunlu Şelale’ye uğrayacağız. Akşam Köprülü Kanyon’da çadır konaklama. (Burada da önceden bildirmek koşuluyla çadır kurmak istemeyenler, sınırlı sayıdaki çardaklarda kalabilir)

6.Gün (4 Eylül Pazartesi) : Dileyenlerle Köprülü Kanyon’da rafting. Sonrasında İzmir’e dönüş

4 Eylül pazartesi gecesi en gec saat 23.00’de Izmir’de olmayı planlıyoruz.

Katılmak isteyenlerin, Dağcılık Kulübü olduğumuzu unutmamalarını, etkinliğimizin tamamen çadır etkinliği olduğunu, dolayısıyla beklentilerini yüksek tutmamalarını rica ediyoruz. Bu faaliyet konfor isteyenler için uygun değildir. Ayrıca gelirken, hoşgörünüzü unutmamanız önemle rica olunur.

Bilgi ve başvuru: Hafize Yiğit:532.777 07 92

Aracımız, 29 Ağustos Salı gecesi Karşıyaka Girne Caddesinden saat 19.45’de, sonra Karşıyaka iskeleden (iskele – anıt arasında, otobüslerin durabileceği bir noktadan), saat 20.00’de, Konak’ta, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 20.20’de ve en son Bornova Ege Üniversitesi kampüsten saat 20.40’da hareket edecektir.

Etkinlik Ücretimiz, tüm ulaşım ücretleri, Çadır yeri kiraları, Taşucu tekne turu ile teknede öğle yemeği, Ermenek’te 2 sabah kahvaltısı,Ermenek’te tekne turu, Köprülü kanyonda rafting, köprülü de öğle yemeği dahil katılım payı 460.-TL. olup, etkinliğe katılmak isteyenlerin, 200 TL kaporayı elden kulübe yatırmaları gerekiyor.

Faaliyetimiz boyunca tarihi mekanlara gideceğimizden müze kartınızı ya da varsa maksimum kartınızı almayı unutmayınız.
Ayrıca mayo, havlu, terlik, rahat yürüyüş giysisi, suda kullanabileceğiniz altı kaymayan sandalet, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, küçük sırt çantası , tedbiren uzun kollu giysiler, yedek ayakkabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayınız.