4 – 5 Mayıs 2019 / Kozak Yaylası’nda Kamp ve Yürüyüş

Merhaba sevgili Olympos’lular,

4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde, Bergama Kozak Yaylası’nda kampa ve yürüyüşe gidiyoruz.
Kozak Yaylası, muhteşem doğası, bol oksijeni olan, Bergama yakınlarında fıstık çamları ve dokumaları ile ünlü 16 köyden oluşan köyler Birliğinin genel adıdır.

Etkinliğimiz, çadır konaklamalıdır. Kulübümüzde sınırlı sayıda kamp malzemesi vardır. İhtiyacı olanlara malzeme verebiliriz.
Etkinliğimiz için cumartesi günü sabah hareket edeceğiz. Bergama’da kahvaltı ve alışveriş molamız olacak. Daha sonra yaylaya giderken yolda ayrıca kekik çayı molamız da olacak.
Çadırlarımızı kurduktan sonra, kısa bir çevre gezisi yapacağız ve kampın tadını çıkaracağız. Kamp yerimizde kır lokantası var. Dolayısıyla su, tuvalet ve yemek için bu lokantayı kullanabiliriz.
Pazar günü sabah kahvaltı sonrasında ise yaklaşık 14 km. yürüyüş yapacağız. Yürüyüşten sonra çadırlarımızı toplayıp, Dikili’ye gideceğiz. Dikili Eftelya Cafe’de deniz sezonunu açıp yaza merhaba diyeceğiz.

Pazar akşamı en geç saat 22.00’de İzmir olmayı planlıyoruz.

Yol ücreti katılımcı sayısına göre aramızda paylaşılacaktır.

Katılmak isteyenlerin, dağcılık kulübü olduğumuzu, etkinliğimizin tamamen çadır etkinliği olduğunu, unutmamalarını, rica ediyoruz. Gelirken, hoşgörünüzü de getirmeyi unutmayınız.

Faaliyetimiz için, 4 Mayıs cumartesi sabahı yola çıkacağız. Aracımız cumartesi sabah Bornova Hükümet Konağından saat 07.00’de hareket edecek olup, Özkanlar- Çamkıran- Bornova öğretmenevi – Folkart meydanı’ndan geçerek Konak’a devam edecektir. Saat 07.20’da Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pıer’in karşısındaki duraklar), saat 07.40 da ise Karşıyaka iskelesinin karşından (öğretmenevi önünden) hareket edecektir. Aracımız daha sonra Girne Caddesinden geçerek Anadolu Caddesi üzerinden devam edecektir.

Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.

Bilgi ve rezervasyon Gürsel Özen : 506 503 05 56

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

Not: Herkes uyku tulumu, çadır ve matını kendisi getirecektir. Kulüpten malzeme isteyenler mutlaka bildirmelidir. Çadırı iyi olmayan arkadaşların, yağmur olasılığına karşı , çadırı bütünüyle kapatacak boyacı naylonu almasında fayda var. Gündüz sıcak, geceleri soğuk olur . Dolayısıyla hem t-shirt, hem de uzun kollu ve kalın giysiler almalısınız. Yedek ayakkabı, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, kamp ocağı, küçük sırt çantası , güneş gözlüğü, şapka, mayo, havlu, terlik, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayınız.