7 Ocak 2018 / Kuyucak Köyü- Damlacık Köyü Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak,Yılın ilk doğa yürüyüşünü, 7 Ocak pazar günü, , Kemalpaşa Kuyucak Köyü- Damlacık Köyü- parkurunda yapacağız.
Yürüyüşümüz tek grup olarak yapılacaktır. Yürüyüşümüze Kuyucak Köyünden başlayacağız . Ormaniçi patikalardan yürüyerek Bayrak tepesi, Balıklı dere ,Zeytinlikaya ,Samantaşı , Kavaklı gediğine gelinecek. Burada dere kenarında, öğlen yemek molası verilecektir. Yemekten sonra ; İki pınar, Kocakarı çeşmesi, Kovanlık taş ,Ortaca belen yolu ile Damlacık köyüne gelip yürüyüşümüzü bitireceğiz. Parkur 13-Km, olup, orta zorluktadır ve rotanın çoğunluğu patikadır.
Kahvaltımızı Ulucak köyünde kendi getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz doğada, yine kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.
Servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07:30 da da Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den geçerek Konak’a gelecektir.
Aracımız, Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden, saat 08.00’de hareket edecek olup, Bornova öğretmenevi –Özkanlar- Hükümet Konağı üzerinden geçerek Ulucak Köyüne devam edecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler mutlaka bilgi vermelidir.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim: Selda Ketenci Tel: 533 227 97 14
Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüş-lerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir.
Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz