15 – 16 Nisan 2023 / Sandras Dağı/Ekincik-Çandır

Merhaba sevgili Olympos ailesi,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak 15-16 Nisan 2023 tarihlerinde Sandras Dağı/Ekincik-Çandır faaliyetimizi yapacağız. Faaliyetimizde hem Sandras Dağı zirveye çıkacağız , hem Ekincik-Çavdar parkurunda, Dalyan’ın olağanüstü görüntüleri eşliğinde, çok keyifli bir yürüyüş yapacağız, hem de Kaunos Antik kentini ziyaret edeceğiz.
Faaliyetimizde kampımızı, Gökçeova göletinin yanında yapacağız. Uyku tulumu, çadır , mat gibi kamp malzemesi getirmeyi unutmayınız. Malzemesi olmayanlara kulüpten sınırlı sayıda malzeme verebiliriz. Kamp yerimizde su vardır.
Faaliyetimiz için, 14 Nisan cuma akşamı İzmir’den yola çıkacağız.
15 Nisan Pazar gecesi İzmir de olmayı planlıyoruz. Araç güzergahımız ve saatler, katılımcı arkadaşlara whatsaap gruptan bildirilecektir.
Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.
Yol ücreti katılımcı sayısına göre aramızda paylaşılacak olup, gelmek isteyenler, elden 300 TL kapora ödeyerek kayıt yaptırabilir.
Genel Hatlarıyla Programımız şöyle.
1.Gün
15 Nisan cumartesi günü Sandras Dağına sabah erken saatte çıkacağımızdan, açık market bulmak zor . Bu nedenle, tüm ihtiyaçlarınızı İzmir’de planlayın ve getirin lütfen. Sabah erken saatte, araçlarımızla Gökçeova Göletinin yanına geleceğiz. Önce bir şeyler atıştıracağız. Hazırlıklar sonrasında, Sandras Dağı zirve yürüyüşümüz buradan başlayacak. Yaklaşık 12 km. 6-7 saat orta zorlukta bir yürüyüş olacak. Yürüyüş bitiminde göl kenarında kamp yapacağız. Akşam yemeğimiz kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.
2.Gün
16 Nisan Pazar günü sabah erkenden kampımızı toplayıp, saat 07.00 de kahvaltımızı yapacağız (yine kendi getirdiklerimiz ile) ve saat 08.00’de hareket edeceğiz. Araçlarımızla Ekincik’e geleceğiz. 2.günkü yürüyüşümüz, Ekincik’ten saat 10.00 da başlayacak. Bol deniz manzaralı, orman içi ve patikalar takip edilerek, Çandır seyir terasına geleceğiz. Burada İztuzu plajı ve Dalyan kanalları panoramik görüntüsü ve harika manzaralar eşliğinde yürüyeceğiz . Yürüyüşümüz normal koşulda Çandır’da sona erecek. Ancak sayımıza bağlı olarak, dolayısı ile gideceğimiz aracın büyüklüğüne göre, yürüyeceğimiz mesafe değişecek. 12- ya da 16 km yürüyeceğiz. Bu detay tarih yaklaştığında netleşecek.
Yürüyüşümüzün zamanlamasına bağlı olarak, Kaunos Mezarlarına yürüyebiliriz. (2km) Müze kartınızı yanınıza almayı unutmayınız. Yürüyüş sonrasında İzmir dönüş yolculuğu başlar.
Gelirken, hoşgörünüzü getirmeyi unutmayın lütfen.
Bilgi ve başvuru: Orcan Akyüz : 505 756 75 58
Sevgiyle, dostlukla, kalın….
Ayrıca kuru üzüm, kuru incir gibi enerji verici atıştırmalıklarınız olursa iyi olur.
Yürüyüş süresince kesinlikle alkollü içecek ve sigara kullanılmaz..
Yürüyüşe katılan kişiler, kolay kuruyan giysiler tercih etmelidir. Ayrıca yanınızda mutlaka yedek t-shirt ve yağmurluğunuz olmalıdır.
Yürüyüşlerimizde rehberler tek yetkilidir. Rehberin ve artçının uyarılarına kesinlikle uyulmalıdır.
Yürüyüş süresince çevreye zarar verici hiçbir şey yapılmaz. Çöp bırakılmaz.