22 – 29 Haziran 2023 / Kurban Bayramında Erzincan Kemaliye Şenlikleri

Merhaba Olympos’lular,
Bu yıl 44.sü yapılacak olan, Doğu’nun saklı Cenneti Kemaliye’ye, başka hiçbir yerde bulamayacağınız aktivitelere tanıklık etmeye gidiyoruz.
Birçok doğa sporunun gerçekleştiği, Uluslararası Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği ,23-24-25 Haziran 2023’de yapılacak.
Olympos Dağcılık Kulübü olarak bizim de katılacağımız şenlik kapsamında, Türkiye’de sadece Kemaliye’de olan, via ferrata yapabilirsiniz. Sadece bu etkinlik kapsamında görebileceğiniz wingsuit yapanları izleyebilir, Karanlık kanyonda Base Jump atlayışına tanıklık edebilirsiniz. Karanlık kanyonda, kano yapabilir, Kaya tırmanış yarışmalarını izleyebilir, tırmanabilirsiniz. 132 yılda el emeğiyle oyula oyula yapılan muhteşem taş yolda yürüyebilirsiniz. İpek Yolunda yürüyüş yapabilirsiniz.
Tüm bu aktivitelerin dışında, coğrafi yapısı, otantik yapısı, tarihi geçmişi ve mimari güzellikleri ile de eşsiz ve görülmeye değer bir yerdir Kemaliye. Kemaliye’nin merkezi dışında, bir de köyleri var ki, büyüleneceksiniz.
Şenliklerden sonra birkaç gün de, Erzincan merkez , Gürlevik Şelalesi , Kemah Kalesi ve Tercan’a gideceğiz.
Bu büyülü yolculuğa, siz de katılmak istiyorsanız, öncelikle mutlaka bizlere haber vererek, uçak ya da otobüs biletinizi alınız. Araç kontenjanımız dolduğunda, kayıtlar bitecektir. Malatya’ya dileyen otobüsle, dileyen uçakla gelebilir. 23 Haziran sabahı çok erken saatte Malatya’da buluşuyoruz. İzmir’den katılacak arkadaşlar, 22 Haziran akşamı uçak ile gelebilir. Dönüşümüz ise 29 Haziran salı akşamı Malatya Havalimanından olacaktır.
Bilgi ve iletişim Hafize Yiğit tel :532.777 07 92