25 Mart 2018 / Turgutlu Kuşlar- Ovacık Yaylası-Karaköy Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,

Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 25 Mart Pazar günü, Turgutlu’da Kuşlar- Ovacık Yaylası-Karaköy parkurunda yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz, Dağ Marmara grubundan, Kuşlar köyünden başlayacak olup, Ovacık Yaylaya gidilecek, sonra da Karaköy gidilerek yürüyüş tamamlanacaktır. Yürüyüş kolay sayılabilecek , dik olmayan keyifli parkurdur.

Kahvaltımızı Güney köyünde Kahve’de yapacağız. Öğle yemeğimiz doğada, kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.
Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da Karşıyaka iskelen hareket edecektir. Aracımız, Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden, saat 08.00’de hareket edecek olup, saat 08.15’te Bornova öğretmenevi –Özkanlar- Hükümet Konağı –Ege Üniversitesi kampus üzerinden geçerek devam edecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: Selda Ketenci Tel: 533 227 97 14

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürü-yüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yük-seldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştır-malıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmeli-dir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.