Bizden Haberler

Bizden Haberler

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından, 15-16 Şubat 2020 tarihlerinde Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde düzenlenen Spor Tırmanış Küçükler ve Gençler Türkiye Şampiyonasında Olympos Dağcılık Kulübümüz sporcusu Duru Güneş Yalçın kendi yaş grubunda 1. Alphan Özcan ise 3.olmuştur. Sevgili Duru ve Alphan’ı gönülden kutluyor, daha nice başarılı tırmanışlar diliyoruz.
Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 6-7 Nisan 2019 tarihlerinde Nevşehir’de düzenlenen Spor Tırmanış Küçükler ve Gençler Boulder Türkiye Şampiyonasında Olympos Dağcılık Kulübümüz sporcusu Duru Güneş Yalçın kendi kategorisinde 1.olmuştur. Sevgili Duru’yu gönülden kutluyor, daha nice başarılar diliyoruz.
  Her Pazar olduğu gibi yine oldukça keyifli bir pazarı daha geride bıraktık. Bir grubumuz Baba Dağı (Gelin Dağı) ‘na zirve yaparken , ikinci grubumuz da parkur dik olmasına rağmen, gayet güzel yürüdü. Hava, doğa, bizler yine çok güzeldik. Doğadan enerjimizi aldık, döndük. Bu keyifli pazarı bizlerle paylaşam sevgili Olymposlu dostlara, rehberlerimiz Bayram Ünlükoç ve İsmail Ismail Kasap’a, artçımız Mehmet Kılıçsaymaz 'a ve tabiî ki güzel türküleriyle grubumuzun vazgeçilmezi sevgili Fatih Kutluer’e gönülden teşekkürler.
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 27-28-29 Ekim’de Karabük Yenice Ormanları Göktepe Yaylasında kamptaydık.Gündüzleri hava gayet güzel, güneşli iken, geceleri oldukça soğuktu. Sonbaharın güzelliklerini hissederek çok keyifli yürüyüşler yaptık. Ihlamur terasta kahvaltı, İncebacaklar köyünde ,Şeker Kanyonunda, Kızılkaya vadisindeki yürüyüşler, Doru Kayasından vadiyi izlemek harikaydı. Akşamları kamp ateşinde sevgili Fatih Kutluer ve Talat Bıçakcı arkadaşlarımızın şarkıları, türküleri ile çoştuk, eğlendik. Kendilerine gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca, bize bu faaliyetimizdeki destekleri ve rehberlikleri için Aşkın Uzunkara’ya ve tabiî ki faaliyetimize katılan uyumlu güzel ekibe çok teşekkür ediyoruz.  
Kadosk Kılıçarslan Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ‘nün organizasyonu ile Erciyes Dağı (3917 m) tırmanışına katılan üyelerimiz Deniz Akar ve Dursun Ali Saraç başarılı bir zirve tırmanışı yapmışlardır. Kendilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Kadosk Doga ile birlikte.
9 Eylül İzmir’in kurtuluşunu Karçallar (3428m) zirvede kutladık. Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak organize ettiğimiz Karçallar tırmanşına 3 kulüpten toplam 8 sporcu katıldı. Yürüyüşe Borçka Adagül Yaylasından başladık. Zirve dönüşünde yağmura ve doluya yakalandığımız için iniş biraz sıkıntılı olsa da çok keyifli bir faaliyet oldu. Tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Faaliyetimizin rehberliğini yapan sevgili Erhan Pekmen arkadaşımıza gönülden teşekkürler… Sporcular 1.Erhan Pekmen (rehber) Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Ankara Şubesi 2.Hafize Yiğit Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 3.Hakkı Cangöz Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 4.Birol Sağın Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 5.Eyup Karaman Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 6.Aygün Günay Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Marmaris Şubesi 7.Öznur Göksu Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Ankara Şubesi 8.Gülsen Salman Bartın Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü
TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) tarafından 8-14 Eylül tarihlerinde Niğde’de yapılan İleri Kaya Eğitimine katılan üyelerimiz Ali Arabaci, Gamze Varol, Deniz Akar ve Hayriye Duymazoglu eğitimi başarı ile tamamlamışlardır. Kendilerini gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
31.07.18’de İran’ın en yüksek dağı Demavend Dağı 5671 mt. tırmanışını başarılı bir şekilde tamamladık. Hepinize güneşin doğduğu yerlerden selamlar, sevgiler😀✌️
Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak, Türkiye Dağcılık Federasyonu onaylı Yaz Gelişim Eğitimini 2 Temmuz 19 Ağustos tarihlerinde İzmir’de tamamladık. Teorik eğitimleri kulüp binamızda, uygulama eğitimlerini ise Buca Kaynaklar’da yaptık. 14 kişi olarak tamamladığımız eğitim, oldukça verimli geçti ve tüm sporcular başarılı olarak, İleri Kaya Eğitimine katılmaya hak kazandı. Tüm sporcuları gönülden kutluyorum. 10 sporcu Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden 1 Sporcu Yüksek Doğaseverler Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden 1 Sporcu Karşıyaka Dağcılık ve Doğa Sevenler Kulübünden 1 Sporcu Buca Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden 1 Sporcu Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden katıldı. Eğitimde bizlere çok büyük emek, zaman ayıran antrenörlerimiz Burak Can Oztas ve Neşet Hakan Arsan ’a, eğitim sorumlumuz Suat Özkan 'a ve Sınav Yapıcı antrenör Cengiz Erdener’e emekleri ve katkılarından dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Çok verimli bir eğitim oldu. Sayımız az olduğu için hocalarımız her birimizle tek tek, sabırla ilgilendi. Öğrendiğimiz her şeyi defalarca uygulama imkanımız oldu. Eğitim sorumlumuz Suat bey de bizlere çok destek oldu, çok eğitici yaklaştı . Herkesin emeği çok büyük. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Eğitime katılan arkadaşlar da inanılmaz çaba gösterdi. Grup uyumu çok güzeldi. Herkes limitlerini zorladı ve herkes çok istekliydi, hevesliydi. Umarım ekip , aynen devam eder ve tüm eğitimleri tamamlar. Eğitimi tamamlayan Sporcular Hafize Yiğit Selda Ketenci Ali Arabaci Gamze Varol Gökhan Osmanoğlu Deniz Akar Bis Hayriye Duymazoglu Ali Yılmaz Yağız Efe Otar Mustafa Saat Hidir Coşkun Svetlana Güler Faruk Hariri Dilek Seydioğlu Manav Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak, yola çıkarken amacımız, yurdumuzda dağcılığın korunmasını, geliştirilmesini ve büyümesini sağlamak.Dağcılığın ruhunu ve geleneğini korumak. Güvenli ve etik dağcılığı geliştirmek. Ulusal ve uluslararası organizasyonlar ile, dağcılık sporu başta olmak üzere, tüm doğa sporlarının gelişmesini sağlamak. GENÇLERİ doğa ile buluşturup, dağ ve doğa sporları ile onların sağlıklı ve doğru gelişimlerine katkıda bulunmak demiştik. Bu amaç doğrultusunda eğitimlre devam diyoruz.. Sevgilerimle….
Başarılı bir zirve tırmanışı 😁 (Kaldı Dağı 3734) Emeği geçen herkese çok teşekkürler Selda Ketenci ve 2 diğer kişi ile birlikte.
Merhaba sevgili Olympos’lular, Tırmanışa meraklı çocuğunuz var ise, hem kamplı, hem de günibirlik, çocuklar için tırmanış eğitimi planladık. Yaş sınırı yoktur. Eğitimi, Yamanlar İsmail Ragıp Geçmen Macera Parkındaki tırmanış duvarında yapacağız. Böylelikle geçen yıl kaybettiğimiz, çok sevdiğimiz arkadaşımız, gezginimiz gazeteci İsmail Ragıp arkadaşımızı da anmış olacağız. Çocuğunuza bir fırsat verin. Doğaya çıkarın, tırmanış yapmasına, başarmasına izin verin. Bilgi ve iletişim: Selda Ketenci Tel: 533 227 97 14
Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak, Türkiye Dağcılık Federasyonu onaylı Yaz Temel Eğitimini 29 Mayıs 10 Haziran tarihlerinde İzmir’de tamamladık. Teorik eğitimleri kulüp binamızda, uygulama eğitimlerini ise Kemalpaşa Dereköy’de yaptık. 15 kişi olarak tamamladığımız eğitim, inanılmaz verimli geçti ve tüm sporcular başarılı olarak, Yaz Gelişim Eğitimine katılmaya hak kazandı. Tüm sporcuları gönülden kutluyorum. 12 sporcu Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden 1 Sporcu Yüksek Doğaseverler Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden 1 Sporcu Karşıyaka Dağcılık ve Doğa Sevenler Kulübünden 1 Sporcu Buca Dağcılık Sporları Kulübünden katıldı. Eğitimde bizlere çok büyük emek, zaman ayıran antrenörlerimiz Burak Can Oztas ve Neşet Hakan Arsan ’a, eğitim sorumlumuz Suat Özkan 'a ve Sınav Yapıcı antrenör Müslüm Öndeş’e emekleri ve katkılarından dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Çok özel ve çoookkkk verimli bir eğitim oldu. Sayımız az olduğu için hocalarımız her birimizle tek tek, sabırla ilgilendi. Öğrendiğimiz her şeyi defalarca uygulama imkanımız oldu. Suat arkadaşımız da eğitim sorumlusu olarak bizlere çok destek oldu. Müslüm hoca, eğitimde sınav yapıcı antrenör olarak olmasına rağmen, bizlere çok öğretici yaklaştı. Herkesin emeği çok büyük. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu arada eğitime katılan arkadaşlar da inanılmaz çaba gösterdi. Grup uyumu çok güzeldi. Herkes limitlerini zorladı ve herkes çok istekliydi, hevesliydi. Umarım ekip , aynen devam eder ve tüm eğitimleri tamamlar. Eğitimi tamamlayan Sporcular Hafize Yiğit Selda Ketenci Ali Arabaci Birol Sağın Gamze Varol Gökhan Osmanoğlu Sefer Karagöz Deniz Akar Hayriye Duymazogluu Ali Yılmaz Yağız Efe Otar Mustafa Saat Hidir Coşkun Svetlana Güler Faruk Hariri Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak, yola çıkarken amacımız, yurdumuzda dağcılığın korunmasını, geliştirilmesini ve büyümesini sağlamak.Dağcılığın ruhunu ve geleneğini korumak. Güvenli ve etik dağcılığı geliştirmek. Ulusal ve uluslararası organizasyonlar ile, dağcılık sporu başta olmak üzere, tüm doğa sporlarının gelişmesini sağlamak. GENÇLERİ doğa ile buluşturup, dağ ve doğa sporları ile onların sağlıklı ve doğru gelişimlerine katkıda bulunmak demiştik. Bu amaç doğrultusunda güzel bir adım olduğunu düşünüyorum. Sevgilerimle….
Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak ,Turgutlu Şubemizin de katılımı ile Dedegül Dağcılık Şenliğine Katıldık., ETUDOSD Kulübünün 22. sini organize ettiği şenlik, 12-13 Mayıs tarihlerinde 1700 rakımlı Melikler Yaylasında yapıldı. Cumartesi günü bol yağışla geçti ama Pazar günü yağmur sonrası güzellik ile harika bir zirve yürüyüşü oldu.Dedegül Zirve (2998m) yürüyüşünü başarı ile tamamlayan Ali Ulutaş , Gokcen Karabacak ve Tuncel Kundakcılar arkadaşlarımızı gönülden kutluyorum. Hayrittin Vural arkadaşımız da zirveye çok yakın bir yerden döndü. Bu da çok büyük bir başarı. Kendisini kutluyorum. Dizimin sakatlanmasından sonra uzun süredir yükseklere gidemiyordum. Kendimi denemiş oldum. Zor da olsa Dedegül’e çıkabilmek bana büyük moral oldu Dedegül Dağının uluslar arası tırmanış bahçesi olan Kuzukulağı yaylasına yapılması düşünülen mermer ocağına Dedegül ‘ün zirvesinden hayır dedik. Bu özel bölgeye umarım dokunmazlar. Şenlikte pekçok yeni arkadaş edindim. Yürüyüş boyunca beni hiç yalnız bırakmayan yol arkadaşlarım sevgili Dursun Ali Saraç ve Deniz Akar arkadaşlarıma çoookkk teşekkür ediyorum. İyi ki sizleri tanıdım. Tekrar görüşebilmek dileğiyle sevgilerimi gönderiyorum. Bu harika organizasyon için ETUDOSD Kulübüne, özellikle de Abdurrahman Sinap beye bizlere desteğinden, ilgisinden dolayı sonsuz teşekkürler…
Türkiye Dağcılık Federasyonu Yaz Yürüyüş Liderliği Eğitimi, 9 Nisan pazartesi günü İzmir Kaynaklarda başladı. 15 Nisan 2018 tarihine kadar devam edecek olan eğitim öncesinde, Buca Belediyesi önünde tören yapıldı. Törenin ardından , Buca Belediyesi Kaynaklar İzcilik ve Dağcılık Kamp Merkezinde çadırlar kuruldu. Olympos Dağcılık Kulübü adına bu eğitime Tugce Ozdinc, Gamze Varol, Berna Dişçi ve Haydar Atilla arkadaşlarımız katıldı. Kulübümüz sporcularına ve tüm sporculara başarılar dileriz     .
  Bu hafta sonu doğanın muhşemliği karşısında büyülenerek yürüdük. Heryer çiçek bahçesi gibiydi. Bir grubumuz yavaş yürüyerek doğanın keyfini çıkartırken, hızlı grubumuz Güme Dağına zirve yaptı. Katılımcılar harikaydı. Daha ne olsun. Bu keyifli yürüyüşümüzün rehberleri sevgili Fatih Kutluer ve Ali Arabaci ile artçımız sevgili Bahar Tekeler arkadaşlarımıza, yardımlarından dolayı Mehmet Kılıçsaymaz arkadaşımıza ve de katılan destek veren herkese çooookkk teşekkür ediyorum. .
9 kişiden 5 kişi (5.kişi fotoyu çeken doğal sherpa Eyyüp Selek) nin ulaşabildiği Zirve çanağına tüm ekiple çıkamadığınız için içimiz biraz buruk. ( 3268m ) Kar altında yürüyüş. Taze kar ve toz kar karışımı zorlu bir zemin dönüşü oldukça maceralı ve eğlenceli 🙂 Zorlu bir kış faaliyeti Hasan Dağı. Bu faaliyetimiz olympos ailesine hediyemiz olsun
Merhaba sevgili Olympos’lular, Kış temel eğitim seminerlerimize 19 Aralık salı akşamı saat 19.30’da kulüp binamızda başlıyoruz. Yaz temel eğitim seminerlerine katılan arkadaşlarımız, kış dağcılığında hangi malzemeler , nasıl kullanılır, malzeme seçimi nasıl olmalıdır. Kış koşullarında beslenme nasıl olmalıdır. Çadır yeri seçiminde nelere dikkat edilmelidir…vs gibi en temel bilgileri içeren bu seminerler, herkese açık ve ücretsizdir. Yaklaşık 4 hafta sürecek teorik eğitim seminerleri sonrasında pratik uygulama kampımız yapılacaktır. Katılmak isteyenl arkadaşlar, organizasyon açısından mutlaka isimlerini yazdırmalıdır. Tarih/Saat: 19 Aralık 2017/19.30 Yer: Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulüp binası Adres: Adres; 1420 Sk. No:108 / 401 Alsancak İzmir Bilgi ve başvuru: Selda Ketenci tel: 533 227 97 14
Merhaba sevgili Olympos’ lular, Olympos Dağcılık Kulübü olarak yaptığımız Yaz Temel Eğitimi teorik bölümünü tamamlayan arkadaşlar ile pratik yapmak için 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde Dereköy’e eğitim kampına gidiyoruz. Kampa cumartesi sabah gidip, Pazar akşamı döneceğiz. Çoğunluk kendi aracı ile gitmek istedi. Dolayısıyla Saat 09.30’da Dereköy’de buluşulacak. Teorik eğitime katılan arkadaşlardan kampa gitmek isteyenler, bilgi verirse araç organizasyonu yapılacaktır. . Bilgi için Selda Ketenci tel: 533 227 97 14 / Nazmi Öztürk tel: 535 976 98 62
Merhaba sevgili Olympos’lular, Yaz temel eğitimlerimize 7 Kasım salı akşamı saat 19.30'da kulüp binamızda başlıyoruz. Dağlara gitmenin ilk adımı olan doğa yürüyüşlerinde de , daha bilinçli olma adına bu eğitime tüm üyelerimizin katılımı önemlidir. Dağda ne yemeli, ne içmeli, ayakkabı, çadır ya da diğer malzemeler nasıl olmalı gibi en temel bilgileri içeren bu eğitim herkese açık ve ücretsizdir. Yaklaşık 4 hafta sürecek teorik eğitim sonrasında pratik uygulama kampımız yapılacaktır. Eğitimlerimize katılmak isteyenler, organizasyon açısından mutlaka isimlerini yazdırmalıdır. Tarih/Saat: 7 Kasım 2017/19.30 Yer: Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulüp binası Adres: Adres; 1420 Sk. No:108 / 401 Alsancak İzmir Bilgi ve başvuru: Selda Ketenci tel: 533 227 97 14
Merhaba sevgili Olympos’lular, Rehberlik yapan ve yapmak isteyen arkadaşlar ile 31 Ekim salı akşamı saat 19.30’da bir seminer planladık. Lider nasıl olmalı, hangi donanımlara sahip olmalı, nasıl davranmalı .., Bu seminerin devamında ayrıca, GPS kullanımına ilişkin bir de sunum olacak. Kulüp binamızda yapılacak bu seminere katılmak isteyen arkadaşların bilgi vermesini rica ederiz. Bilgi Selda Ketenci: 533 227 97 14 Adres: 1420 Sk. No:108 / 401 Alsancak İzmir
29-30 Temmuz tarihlerinde Yamaç Paraşütü için Ölüdeniz’deydik. İlk kez uçan arkadaşların heyecanına tanıklık etmek güzeldi. Cumartesi günü, gün boyu süren uçuşların yanı sıra, base Jumper arkadaşımız sevgili Cengiz Koçak ’ın atlayışını heyecanla beklemek , izlemek de ayrı güzel oldu. Keyifle geçen günün sonunda Faralya’da gittiğimiz pansiyonun güzelliği, konforu, keyfimize keyif kattı. Bizleri güleryüzle, karşıladılar, ağırladılar, yemekler mükemmeldi. Tertemiz, pırıl pırıl, yemyeşil, kısacası harika bir yerdi. Yolu Faralya’ya düşen herkese kesinlikle tavsiye edilir. Herşey için çoookkkk teşekkürle Onur bey ve sevgili ailesi. Pazar günü ise Fethiye’den kalkan yelkenli teknemizle Göcek 12 Adalara kadar gittik. Bu gün de ayrı güzeldi. Bir süre teknenin motoru kapatıldı ve sadece yelkenler ile gittik. Doğanın, denizin sesini dinledik. Teknemiz de, personel de, gittiğimiz koylar da tek kelimeyle harikaydı. Erdinç kaptan nezdinde tüm tekne çalışanlarına teşekkürlerimizi gönderiyoruz. Ve tabiî ki bu keyifli etkinlikte en büyük pay sevgili Necdet Kara arkadaşımızın. Herkes Necdet ile uçmak istiyordu . O da, bir güne 5 uçuş sıkıştırabildi. Herkesin mutlu dönmesi için çalıştı. Herşey güzeldi, çok teşekkürler Necdet , çok teşekkürler katılan tüm dostlar. Başka güzel etkinliklerde yine görüşmek dileğiyle, sevgiler….
2 Temmuz Pazar günü Olympos Dağcılık ile Aydın Karabağlar Kanyonu'ndaydık. 45 derece sıcakta sulu faaliyet bulduk diye coştuk, bir ara donduk. Rehberimiz Nazmi Öztürk ve Ali Arabacı'ya, bu güzel fotoğraflar için Yavuz Selim Turan'a ve kanyon geçişinde her türlü destek olan tüm arkadaşlara teşekkürler.          
Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak, Büyük Demir Kazık Tırmanışı için 17-18 Haziran’da, Niğde Aladağlardaydık. Faaliyete çok büyük heyecanla hazırlanmıştım ama küçük bir aksilik nedeniyle kampta kalmak zorunda kaldım. Ekibimiz pazar gününün ilk saatlerinde, gece saat 02.00’de kamp yerimiz olan Arpalık’tan hareket etti ve Doğu çarşağından geçerek, başarılı bir tırmanış ile zirve yaptı.Dönüşte ise Kızılçarşak, Narpuz Vadisini geçerek Sokulupınara geldi. Bu teknik rotada, bu kadar kalabalık bir ekip ile başarılı bir tırmanış yapılmasındaki en büyük etken, rehberimiz sevgili Nazmi Öztürk ’ün özverili çabaları olmuştur. Bir rehberin yapması gerekeni fazlasıyla yapmıştır. Kendisinin hem teknik bilgisi, hem gruba verdiği, güven ve pozitif enerji , hem de grubun birlikteliğini sağlaması bu faaliyeti başarılı kılmıştır. Nazmi arkadaşımıza, tüm emekleri için gönülden teşekkürler. Ve tabiî ki bu zorlu faaliyeti başarı ile tamamlayan tüm arkadaşları (Nazmi Öztürk, Selda Ketenci, Birol Sağın, Hakkı Cangöz, Refik Kızılata, Gamze Varol, Cahit Demirboğan, Ali Ulutaş, Haydar Atillar )gönülden kutluyorum. Harika bir iş yaptınız. Daha nice başarılara…. Not:Tırmanış fotoğrafları Birol Sağın ve Ali Ulutaş arkadaşımıza aittir.
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, haftasonu Bursa Kıran Yaylası , Oylat Mağarası ve Cumakızık köyündeydik. Bu yıl Bursa’ya doyamadık. Her gittiğimiz yer birbirinden güzel ve yeşil. Bursa’ya neden yeşil Bursa dendiğini de, çok çok iyi anladık. Yeşile doyduk. Yağmur sonrası sisle birlikte, çok hafiften çise ile doğa çok büyüleyiciydi. Sanki masal dünyasında gibiydik. Pazar günü de program dışı Oylat’a gidelim dedik. İyi ki de gitmişiz. Çok büyük , mükemmel Oylat Mağarasını gördük. Oylat ve çevresi de tıpkı Karadeniz gibi doğası harika bir yer. Biz Bursa’ya daha çok geleceğiz anlaşılan. 🙂 Bize vaktini ayırıp, rehberlik yapan Bursa’daki arkadaşlarımız sevgili Tuncel Kundakcılar , Selman Çetin , Bilgin Yarıkkaya ve Abdullah Güçlümen.’e, Cumalıkızık’a bizi görmeye gelen sevgili Leyla Yıldız ve Ayşin Özbay ’a ve tabiî ki katılan tüm arkadaşlara gönülden teşekkürler. Daima sevgi ve dostlukla kalın.
Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’müz üyelerinden, Gözde Özbey, Isparta’da ‘’Yaz Gelişim Eğitimi’’ne katılmış, Ezgi Girgin ise, Ankara’da ‘’İleri Spor Tırmanış Eğitimi’’ne katılmış ve eğitimlerini başarı ile tamamlamışlardır. Arkadaşlarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Merhaba sevgili Olymposlu’lar, Milli eğitim Bakanlığı sertifikalı ilk yardım kursu alıyoruz. Eğitim Buca Halk Eğitim Merkezinde yapılacak. 10 TL katılım bedeli dışında ödeme olmayacak. Kursumuz, 15 Mayıs pazartesi akşamı saat 19.00’da başlayacak ve 4 gün sürecek. Yönetim kadromuz bu eğitime katılıyor. Bu fırsatı kaçırmamanızı öneririz. Gelmek isteyenler beni arayabilir. Hafize Yiğit tel: 532 777 07 92
Olympos Dağcılık Kulübü, olarak Yaz Temel Dağcılık Eğitim seminerlerimiz başladı. Emekleri için Zeki Varol 'a ve eğitim grubumuza, Nazmi Öztürk 'e, Ali Arabaci 'ya, Tugce Ozdinc 'e çok teşekkür ederiz.
Bugün Turgutlar Köyü-Suuçtu Şelalesi parkurunda yürüdük.Şelaleden iple iniş yaptık. Parkur güzeldi, hava güzeldi.Rehberlerimiz sevgili Tuncay Eryılmaz ve Menderes Kulinca ile İple iniş için istasyonun kurulmasından,güvenli inişin yapılmasına kadar emek veren, sevgili Nazmi Öztürk , Ali Arabaci, Tuncay Eryılmaz ve Necdet Kara arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu güzel günü bizimle paylaşan tüm dostlara da ayrıca çok teşekkür. Başka keyifli etkinliklerde yine birlikte olmak dileğiyle.....        
Bugün TDF Yaz Temel eğitimine yaptığımız ziyareti yayınladım ama şu an aynı zamanda, TDF’nin Spor Tırmanış Temel eğitimi de , Ankara’da devam ediyor. Bu eğitime de, kulübümüzden Ezgi Girgin arkadaşımız katıldı. Ankara’ya gelemedim Ezgi’cim. Keyifli ve de başarılı bir eğitim olsun.
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, Anadolu’nun Olympos’ları tırmanışlarının 1.sinde kulüp ismimizle özdeşleşen Antalya Tahtalı (Olympos 2365m ) dağına çıktık ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Olympos’ta kutladık. Yaklaşık 700 m.de bulunan Beycik köyünden yürüyüşe başlayan ekibimizin tamamı zirve yaptı. Tüm arkadaşları yürekten kutluyorum. Faaliyetin 2.günü ise, Antalya’daki Termessos Antik kenti ile Burdur Ağlasun yakınlarındaki Sagalassos Antik kentlerini gezdik. Birbirinden muhteşem kentleri herkesin görmesini kesinlikle tavsiye ederim. Her zamanki harika rehberliğinden dolayı sevgili Zeki Varol 'a çok teşkkür ediyorum. Sevgilerimle…. Not:Fotoğrafların bir kısmı Abdullah Gencoglu, Bahadır Yörük ve Atika Yıldırım Çabuk arkadaşlarıma ait. Kendilerine teşekkür ediyorum.
13 Mart Pazar Günü muhteşem doğasıyla Salihli Adala'da Yürüdük. Emeği geçen herkese gönülden teşekkürler....