2 Şubat 2020 / Bozdağ’da Çocuklar da Yürüyecek

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 2 şubat pazar günü, Bozdağ’a gidiyoruz. Karda yürümeyi özleyenler bu yürüyüşü kaçırmayınız. Bu hafta çocuklar da kar yürüyüşü yapsın istedik. Dolayısıyla Bozdağ zirveye gidecek olanlar, daha az yürümek isteyenler ve çocuk grubu yapacağız. Bekleriz.

Kış koşulları olduğu için, karda yürüyeceğimiz için ayakkabınız, giysiniz buna uygun olmalıdır. Eldiven ve bere almayı unutmayınız. Güneş kremi ve güneş gözlüğü ve de yedek kıyafet getirmeyi unutmayınız.

Kahvaltımızı Sard’da kendi getirdiklerimiz ile yapacağız. Yolumuz uzun olduğu için yanınızda atıştırmalıklar mutlaka olsun. Öğle yemeğimiz doğada, yine kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.

Servisimiz,
saat 07:40 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek.
Saat 07.45 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek,
saat 08.00’de Karşıyaka iskeleden hareket edecek ve Alaybey’den geçerek , Smyrna Meydanı ve Folkart meydanı’ndan geçerek devam edecektir.
.

2.aracımız, Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pıer’in karşısındaki duraklar) saat 08.00’de hareket edecektir.

Her iki aracımız da Bornova Mustafa Kemal Bulvarını takip ederek, saat 08.15’te Bornova Hükümet Konağına gelecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bineceği durak ile birlikte bilgi vermelidir. Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: İlhan Efe Tel: 532 442 30 83
Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşler-de öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulun-durmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.