22 – 26 Ağustos / Bayramda Amasra Kastamonu Yayla ve Kanyonlarında Yürüyüşler

Merhaba sevgili Olympos’lular,
Bayramda, yani 22-26 Ağustos tarihlerinde Batı Karadeniz’e gidiyoruz.

Amasra-Kastamonu Valla Kanyonu- Ilgarini mağarası, Çatak Kanyonu, Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Cide Gideros Koyu, İnebolu,Kastamonu, ve Çankırı’yı göreceğiz.

Bu faaliyetimiz oldukça tempolu geçecek. Kısa sürede çok yere gideceğiz. Kanyonlara gireceğiz, ıslanacağız, yürüyeceğiz..vs.

Etkinlik Programı :
1.Gün (22 Ağustos çarşamba ):
Sabah erken saatlerde Amasra’da olacağız ve sabah kahvaltımızı Amasra’da yapacağız. Amasra’da serbest zaman sonrasında Cide’ye hareket edeceğiz. Burada Gideros koyuna gideceğiz . Akşam ise , kampımızı Loç Vadisinde kuracağız.

2.Gün (23 Ağustos Perşembe) : Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, Azdavay’a hareket edeceğiz. Burada cam terasa uğrayacağız, Çatak kanyonunda ve Hormo kanyonunda yürüyüşler yapacağız. Akşam da Pınarbaşı’nda kampımızı kuracağız. Burada da pansiyon imkanı var. Dileyenler pansiyonda kalabilir.

3.Gün (24 Ağustos Cuma) :
Sabah kahvaltısı sonrasında Sümenler köyünden Ilgarini mağarasına yürüyeceğiz. Akşam da Sümenler köyündeki kampımızda kalacağız.

4.Gün (25 Ağustos Cumartesi) :
Cumartesi sabah erken saatlerde kahvaltımızı yapıp kamp yerinden ayrılacağız ve önce Ilıca Şelalesine, sonra da İnebolu’ya gideceğiz. Akşam İnebolu’da konaklayacağız. Burada da pansiyon imkanı vardır.

5.Gün (26 Ağustos Pazar ) :
İnebolu’da sabah erken saatlerde kahvaltımızı yapıp, Kastamonu’ya geleceğiz. Burada serbest zaman sonrasında Ilgaz dağını aşarak Çankırı’ya geleceğiz. Çankırı’da serbest zaman sonrasında ise, Ankara üzerinden İzmir’e dönüşe geçeceğiz.

26 Ağustos pazar gecesi gec saatlerde Izmir’de olmayı planlıyoruz.
Önemli Not: Herkes kendi çadırını ve diğer kamp malzemesini, kendileri getireceklerdir.

Etkinlik Sorumlusu
Hafize Yiğit
532.777 07 92

Aracımız 21 Ağustos Salı aksami 20.30’da Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 21.00’de Girne Caddesinden geçerek, saat 21.20’da Karşıyaka iskeleden (iskele – anıt arasında, otobüslerin durabileceği bir noktadan), saat, saat 21.40 da ise Ege Üniversitesi kampüsünden hareket edecektir. Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.

Yol ücreti katılımcı sayısına göre aramızda paylaşılacak olup, gelmek isteyenler, elden 100 TL kapora ödeyerek kayıt yaptırabilir.

Bu faaliyet için uyku tulumu, çadır, mat ve kafa lambası , yürüyüş ayakkabısı, almayı unutmamalısınız.

Ayrıca mayo, havlu, terlik, rahat yürüyüş giysisi, suda kullanabileceğiniz altı kaymayan sandalet, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, küçük sırt çantası, uzun kollu ve kalın giysiler, bere, yağmurluk, bol miktarda çorap, yedek ayakkabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayınız.